• His

 • Sarı Kızın Eteğinde Kuzey Ege Turu 4 Gece Konaklama

1.Gün:

Gece Yolculuğu


Kalkış Noktalarımız;

*21:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*22:00 Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı)

*23:00 E-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı

*23:15 Kartal Köprüsü

*23:30 Çayırova MC Donalds önünden katılacak değerli misafirlerimiz ile ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün:

Bozcaada – Ayazma Plajı – Truva Antik Kenti


02:45 Bursa Özdilek Önü – Hilton Otel Yanından katılacak olan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğumuza devam ediyoruz. Karacabey – Bandırma – Çanakkale üzerinde mitolojide adı Tenedos adası olarak geçen, Posedion’un üflediği rüzgârlarla kıyıları şekillenen Bozcaada’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Geyikli iskelesinden bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren keyifli deniz yolculuğumuz sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, sonra Eski Rum Mahallesi ve Eski Türk Mahallesinin ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamını yakından tanıyoruz. Gezimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir aynı zamanda Bozcaada eşsiz lezzetli üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Serbest zaman sonrasında adadan ayrılarak tekrar feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden Homeros’un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva ören yerine ulaşıyoruz. Truva antik kenti içerisinde bulunan yapıları ziyaret ediyoruz ve serbest zaman sonrasında otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde serbest alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Konaklama Oteli:


3.Gün:

Assos – Athena Tapınağı – Gelibolu – Şehitler Abidesi – 57.Alay – Conk Bayırı


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyüne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip dileyen misafirlerimizle 238 metre yükseklikte bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Burada antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman esnasında köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Behramkale gezimizin ardından Adatepe’de bulunan Zeytinyağı müzesini ziyaret ediyor burada zeytin ve zeytinyağı ile ilgili yapılan anlatımları dinliyoruz, dileyen misafirlerimiz zeytinyağı alışverişi yapabilirler. Zeytinyağı müzesi gezimizin ardından Çanakkale’ye doğru hareket gidiyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra iskeleden bineceğimiz feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Gelibolu Yarımadasına varıyor ve 1914 yılında başlayan toplam 252.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşının izlerini yakından gözlemliyoruz. Tabyalar, Seyit Onbaşı Anıtı, Kilitbahir Kalesi, Alçıtepe Köyünü panoramik olarak gördükten sonra Eski hisarlık Burnu üzerinde yer alan, açılan bir proje yarışması sonucunda 37 proje arasından seçilen, Çanakkale Muharebelerinde şehit düsen tüm askerlerimizi simgeleyen ve onların anısını yaşatan Çanakkale Şehitler Abidesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından 57. Alay Şehitliği’ni gezip, Atatürk’ün saatinin parçalandığı, Anafartalar ovasını gözetlediği yer olan Conk Bayırını görüyor ve otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Konaklama Oteli: 


4.Gün:

Ayvalık – Şeytan Sofrası – Ayvalık Tekne Turu – Pınar Adası – Maden Adası – Cunda – Taksiyarhis Kilisesi


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Ayvalık şehir merkezi ve kordonunu panoramik olarak görüyor ve Çamlık mevkiinde bulunan Şeytan Sofrasına varıyoruz. Şeytan Sofrasının hikâyesini dinledikten sonra fotoğraf ve çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında eşsiz bir keyif alacağımız tekne turumuza katılmak üzere Ayvalık merkeze hareket ediyoruz. Teknemize bindikten sonra Hakkı Bey yarımadası ve Cunda (Ali Bey) adasını panoramik olarak görüp Pınar Adası (Mosko), Kara Ada (Akvaryum Koyu), Maden Adası, Ortunç Koyu, Hamam Koyu, İncirli adası gibi koylarda yüzme molası veriyoruz. Tekne turumuzun ardından Cunda adasında teknemizden iniyoruz. Rum evlerinin arasından geçerek Taksiryarhis Kilisesini panoramik olarak görüp, aşıklar tepesine ulaşıyoruz. Cunda adasında verceğimiz serbest zamanda sakız dondurması ve lokma tadına bakabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otobüsümüze binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Cunda gecelerinde eğlenmek üzere lobide buluşuyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Konaklama Oteli:


5.Gün:

Kaz Dağları – Zeybek Taşı Kulesi – Şahin Dere Kanyonu – Ağlayan Çam – Çoban Çeşmesi


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirebilir, arzu eden misafirlerimiz ise onlar için Ekstra olarak düzenlenecek turumuza katılabilirler.

1. Aktivite: Kaz Dağları’nda Jeep Safari yapmak üzere otelimizden ayrılarak Akçay'a hareket ediyoruz. Jeeplerimiz ile dünya üzerinde Alp Dağlarından sonra en fazla oksijen barındıran, antik dönemde İda Dağı olarak adlandırılan Kaz Dağlarına doğru hareket ediyoruz. Seyir tepesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bir sonraki durağımız Zeybek taşı kulesi bir yangın gözetleme kulesi olan bu mevkii Kaz dağlarının gözü olarak biliniyor Buradaki dağın yukarısından vadi tabanına inen oksijeni hemen fark edecek, fotoğraf molası sırasında temiz havayı ve çam kokusunu içinize çekeceksiniz. Buradan Kaz dağlarında çıkan büyük yangından kurtulabilmiş Ağlayan Çam'a ulaşıyoruz. Ağlayan Çam'ın hikâyesini dinledikten sonra dağdan akmakta olan kaynak suyunun Çoban Çeşmesi'nde tadına vardıktan sonra yüzme ve yemek molası verecek olduğumuz 1100 metre yükseklikteki Dere Çatı mevkiine varıyoruz. Yüzmek isteyen misafirlerimiz burada bulunan dağın buz gibi sularının oluşturduğu doğal göletlerde vakit geçirebilirler. Gün boyu temiz dağ havasını içimize çekerek ve binlerce endemik bitki içerisinde yapacağımız yürüyüşler sizlere doyumsuz anlar yaşatacak. Buradaki programımızın ardından Jeeplerimize tekrar binerek otobüsümüze doğru hareket ediyoruz ve otobüsümüze binere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Konaklama Oteli:


6.Gün:

Bergama – Asklepion Antik Kenti – Foça – Eski Foça Sokakları – Tekne Turu – Orak Adası – İncir Adası


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama'nın tıp merkezi olan ve sağlık tanrısı Asklepion'a adanmış olan Asklepion Antik Kentine ulaşıyoruz. Buradaki gezimizin ardından yöreden çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bergama programının ardından antik dönemde Anadolu'da yaşamış, Fransa'nın meşhur sahil kenti Marsilya'yı da kurmuş olan Phokaia'ların başkenti Foça'ya hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle bir yandan güneşin ve Ege Denizinin tadını çıkarıyoruz bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren kayalıklarını görüyoruz tekne turumuzda Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu koylarında yüzme molaları vereceğiz. Yapacağımız bu muhteşem mavi yolculuğumuzun sonrasında tekrar karaya dönerek Eski Foça sokaklarını geziyor ve Foça'dan ayrılıyoruz. Balıkesir – Bursa – İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka His Travel organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest alınacaktır. (Ekstra)


 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • 2 Tekne Turu
 • Hİs Travel  Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart Ücreti


GENEL ŞARTLAR:

 

 • Tur sirküsü yayımlandığı tarih itibarı ile geçerlidir. Yeni sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Turlarımız; otel konaklaması, rehberlik hizmetleri, ulaşım hizmetleri ve tur programı olarak bir bütünü oluşturmaktadır. Ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, programda yer alan çevre gezileri v.b gibi söz konusu hizmetlerin ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Mücbir sebepler ya da tura katılan misafirlerimizin, rehberimiz tarafından belirlenen saatlere uymayarak, programın aksamasına sebep olmaları durumunda programda yer alan bazı yerlerin gezilememesinden His Travel sorumlu tutulamaz.
 • Rehberimiz aslına sadık kalmak şartı ile tur programı üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ücretsiz çocuk uygulaması ya da çocuk indirimleri, çocukların odada iki yetişkin yanında kalması şartı ile geçerlidir.
 • Ücretsiz çocuk uygulaması ya da çocuk indirimleri tek bir çocuk için geçerlidir.
 • Konaklama yapılacak olan otellerin bazılarında, 0/6 yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir.
 • Turun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıya ulaşılmadığı taktirde, His Travel önceden misafirlerine bildirmek şartı ile tur programını iptal etme, bir sonra ki doluluk olan tarihe kaydırma ya da katılım sayısına göre uygun olan bir araçla tur programını gerçekleştirme hakkına sahiptir. Turun iptali ya da tarih değişikliği durumunda His Travel iptali veya değişikliği bizzat bildirmekle yükümlüdür.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar His Travel’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda His Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Otobüs ile gerçekleştirilen uzun tur programlarında, oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılacaktır.
 • Otobüs ile gerçekleştirilen tüm turlarda, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve rehber yardımcısına aittir.
 • Rezervasyon esnasında hiçbir şekilde ve hiçbir kimseye, koltuk numarası sözü ve garantisi verilmemektedir.
 • Zorunlu seyahat sigortası tur ücretinin içinde yer almaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir. Tedavi masraflarını karşılamaz.
 • Misafirler ekstra olarak satın alabilecekleri, iptal ve iade güvence paketi ile satın alınan turun başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, sebep belirtmeden iptal etme ve ücret iadesi alma hakkına sahip olacaklardır.
 • İptal ve iade güvence paketi; 2000 TL’ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1’i kadardır. Minimum 3 gece konaklamalı turlarda geçerli olup 3 gecenin altında konaklama olan turlarda iptal ve iade güvence paketi kullanılamamaktadır.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ‘‘ekonomik sınıf’’ biletleri kullanılmaktadır. His Travel katılımcı sayısına bağlı olarak tur programı aynı kalmak şartı ile havayolu değişikliğine gidebilir.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ilan edilen fiyatlar, en düşük sınıftan açılış fiyatlarıdır. His Travel bilet fiyatlarında ki artışı tur fiyatlarına yansıtılabilir.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ki iptal durumunda, havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal ve iade güvence paketi uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
 • Müze kart ücretleri tur programına dahil değildir. Turumuzda müze kart verilmemektedir.
 • Müze kartın geçersiz olduğu tüm müze ve ören yerleri girişlerinde, giriş ücretleri misafirlerimiz tarafından karşılanmaktadır.
 • Tur ücretleri; konaklama, ulaşım, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramları kapsamaktadır.
 • Gezi boyunca verilecek olan molalarda kullanılacak olan tesisler, hizmet kalitesi aynı olmak şartı ile değiştirilebilir.
 • Tur programlarında yer alan ve ekstra olarak belirtilen tüm turlar belirli kişi sayısına ulaşıldığı taktirde yapılmaktadır. Hava şartları veya mücbir sebepler doğrultusunda iptal edilen ekstra turlardan, His Travel sorumlu tutulamaz. Yukarıda ki sebeplerden dolayı yapılamayan ekstra tur ücretleri, misafirlerimize iade edilecektir.
 • Tur fiyat listesinde belirtilen otel isimleri; His Travel’ın öncelikli konaklama yaptıracağı otellerdir. Ancak bölgelerde ki yoğunluk ya da mücbir sebepler doğrultusunda, aynı standartlarda olmak şartı ile His Travel konaklama yapılacak olan otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
 • His Travel tur rezervasyonlarında kayıtlı olan misafir sayısına uygun araç tipi ile turu gerçekleştirme hakkına sahiptir. Tura kayıtlı rezervasyon sayısına göre kullanılacak olan araçlar aşağıda belirtildiği gibidir.
 • OTOBÜSLER: (28-46 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • MERCEDES Travego & Tourismo : 46+1+1 Koltuklandırma, ABS, ASR, klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD Monitör, soğutucu dolap, okuma lambaları, ses ve mikrofon sistemi. (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MAN Fortuna : 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, 2adet monitör, buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. (Cep telefonu kullanılabilir)
 • NEOPLAN Cityliner-Tourliner : 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MİTSUBİSHİ Safir : 54+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MİDİBÜSLER: (17 -27 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • OTOKAR SULTAN- ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ : 27+1 koltuklandırma, ABS, ASR, soğutucu dolap, klima, ses sistemi, 15 inç LCD monitör, yatar otobüs koltuklu, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • MİNİBÜSLER: (10-16 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • VOLKSWAGEN WOLT- MERCEDES SPRİNTER : 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • UYARI: Yukarıda bulunan mevcut tur programı His Travel tarafından, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun bir şekilde, 04.01.2020 tarihinde özel olarak yazılıp hazırlanmıştır. Tüm hakları His Travel a aittir. Kopyalanıp çoğaltılarak, farklı yerlerde ve acentelerde kullanılmasından kaynaklı doğacak sorunlardan, His Travel sorumlu tutulamaz.


Sarı Kızın Eteğinde Kuzey Ege Turu 4 Gece Konaklama

 • Macera
 • Gurme
 • Tatilden Fazlası
Tur Süresi
6 Gün
Rehber Dili
Türkçe