• His

 • Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu 2 Gece Konaklama

1.Gün:

Gece Yolculuğu


Kalkış Noktalarımız;

*21:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

*22:00 Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı)

*23:00 E-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı

*23:15 Kartal Köprüsü

*23:30 Çayırova MC Donalds önünden katılacak değerli misafirlerimiz ile ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün:

Tuz Gölü-Selimiye Köyü-Ihlara Vadisi-Nar Krater Gölü-Derinkuyu Yeraltı Şehri-Onyx Atelyesi


Sabah saatlerinde güzergahımız üzerinde ilk olarak, Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40 ını karşılayan Tuz Gölünde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası Hasan Dağının eşsiz manzarası eşliğinde güzel atlar diyarı olarak tanımlanan Kapadokya’ya giriş yapıyoruz. Bölgede ki üç yerleşim şeklinden biri olan Yamaç yerleşimin, en güzel örneği olan Selimiye Köyü hafızlarınızdan hiç çıkmayacak. Burada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Ihlara vadisine geçiyoruz. Bölgede ki diğer bir yerleşim şekli olan Vadi Yerleşimin en güzel örneği olan ve Dünyanın en uzun 2. Kanyonu olarak bilinen Ihlara Vadisi 18 km. uzunluğa ve 26 kıvrıma sahiptir. Yer yer yüksekliğin 110 mt. Ye ulaştığı vadide, Kapadokya tipi resim tekniğine sahip Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri gezdikten sonra, aracımıza binip yaklaşık 30 dk. Uzaklıkta bulunan Nar Krater Gölüne gidiyoruz. Burada fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra, bölgede ki 3. Yerleşim şekli olan yeraltı şehirlerinin, en güzel örneği Derinkuyu yeraltı şehrine geçiyoruz. İlk olarak Hititler döneminde yapımı başlayan, yerin 85 mt. Kadar altına inşa edilmiş, 8 kattan oluşan ve söylentiye göre 50 bin kişinin barınabildiği bu yeraltı şehrinde, yaklaşık 45 mt. Kadar yerin altına iniyoruz. Dar, uzun ve alçak tünellerde ilerleyip, yaklaşık 350 kg.Ağırlığında ki kilit taşlarını geçtikten sonra, kiler, mutfak, barınma yerleri,kilise, havalandırma bacaları, okul ve şaraphaneyi görüp, Nevşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize girmeden önce son olarak. Kapadokya’nın incisi olarak adlandırılan Onyx taşının çıkarılma hikayesini öğrenip, çeşitleri ve insan vücudu üzerindeki etkilerini ve faydalarını öğrenmek üzere Onyx imalat atelyesine gidiyoruz. Bugünkü gezi programımızı burada noktalayıp, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.


Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: 4*- 5* Standart Kapadokya Otelleri


3.Gün:

Balon Turu-Erciyes Dağı (Panoramik)-Uçhisar Kalesi-Güvercinlik Vadisi-Avcılar Vadisi-Zem Vadisi-Çavuşin Köyü-Rum Evleri-Paşabağ-Aziz Simone Şapeli-Çok Başlı Peri Bacaları-Dervent Vadisi-Göreme Açık Hava Müzesi-Aziz Basil Şapeli-Azize Barbara Şapeli-Yılanlı Kilise- Kiler-Mutfak-Yemekhane Kompleksi-Tokalı Kilise- Üç Güzeller (Ana-Baba-Çocuk Peri Bacaları)-Şarap Mahzenleri-Türk Gecesi


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından hareketle programımıza başlıyoruz. (Gün doğumuna Balon Turu ile merhaba demek isteyen misafirlerimiz için (ekstra ücrete tabi olarak) hareket saati ile ilgili olarak rehberimiz ayrıca bilgilendirme yapacaktır.) Güne başlangıç noktamız; Kapadokya’nın zirvesi olarak bilinen, gizli tünelleri ile yakın çevreye bağlantısı olduğu söylenen ve Erciyes Dağı’na kadar eşsiz bir manzaraya sahip olan Uçhisar Kalesi olacak. Buraya dair yaklaşık 2000 senelik bir tarihi bilgiyi rehberimizden dinleyip, resimlerimizi çektikten sonra sırası ile, Güvercinlik Vadisi ve Avcılar Vadisine geçiyoruz. Buralarda vereceğimiz kısa molaların ardından, yer yer 40 mt. Ye kadar varan uzunluklara sahip Peri Bacaları ile bölgenin en ilgi çekici noktalarından biri olan Zem Vadisine geçiyoruz. Bir sonraki gezi noktamız ise Çavuşin Köyü. 1950 yılında yaşanan depreme kadar, köy halkının yaşamış olduğu eski Rum Evlerinin arasından yapacağımız küçük bir trekking ile Vaftizci Yahyaadına yapılmış olan kilisenin de bulunduğu tepeye ulaşıyoruz. Kilise ve mezarlar hakkında alacağımız bilgilerden sonra, üzüm bağları ve Peri Bacalarının arasından küçük bir yürüyüş ile köy meydanına inip, yorgunluk çaylarımızı yudumluyoruz. Daha sonra yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeği sonrası çok başlı peri bacaları ile meşhur olan ve Aziz Simona da ev sahipliği yaptığına inanılanPaşabağ’a hareket ediyoruz. Burada fotoğraflayacağımız eşsiz karelerin ardından yine bir doğa harikası olan ve çeşitli hayvanlara ve objelere olan benzerlikleri ile meşhur Dervent Vadisine uğruyoruz. Dervent Vadisi sonrasında, bölgenin eski dönemlerde Hristiyanlığın en önemli yerleşim merkezlerinden biri olmasında etkin rol oynayan,Göreme Açık Hava Müzesine gidiyoruz. Burada sırası ile Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Şapeli,Yılanlı Kilise, Kiler-Mutfak-Yemekhane kompleksi ve Tokalı Kiliseyi görüp, Çanak- Çömlek atelyesine geçiyoruz. Bölgenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan Çanak-Çömlek yapımı ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, maharetli ustalarımızın eşliğinde bazı misafirlerimiz bu sanat dalını deneme fırsatı bulacaklar. Burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından vereceğimiz alışveriş molası sonrasın da Üç Güzeller olarak adlandırılan (Ana-Baba-Çocuk Peri Bacaları) peri bacalarını görüp, son gezi noktamız olan Şarap Mahzenlerine gidiyoruz. Bölgedeki üzüm bağlarından elde edilen üzümlerden yapılan şarapların yapım aşamasını en ince ayrıntıları ile dinledikten sonra, dileyen misafirlerimize alışveriş imkanı için kısa bir mola verip ardından otelimize geri dönüyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimizi, (ekstra ücrete tabi olarak) Türk Gecesi şovuna götürüyoruz


Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: 4*- 5* Standart Kapadokya Otelleri


4.Gün:

Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesi (Üçler Kapısı-Üçler Çeşmesi-Aslanlı Çeşme-Nadar Avlusu-Aşhane-Camii-Atatürk Köşesi- Kırklar Meydanı-Hacı Bektaş-i Veli Türbesi-Balım Sultan Türbesi- Dut Ağacı)


Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından hareketle Hacı Bektaş’a doğru yola çıkıyoruz. Türklerin din anlayışının daha çok ahlak temelli bir nitelik kazanmasında etkin olan, Anadolu’da ki tasavvuf düşüncesine damgasını vuran, Büyük Türk ve İslam düşünürü Hacı Bektaş-i Veli Türbesi ve Müzesine Üçler Kapısından giriş yaparak gezimize başlıyoruz. Sırası ile Üçler Çeşmesi, Aslanlı Çeşme, Nadar Avlusu, Aşhane, Camii, Meydan Evi, Atatürk Köşesi, Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Balım Sultan Türbesi ve yaklaşık 700 yıldır meyve veren Dut ağacını gördükten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saatlik bir yolculuktan sonra, İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka His Travel organizasyonunda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.


Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: 4*- 5* Standart Kapadokya Otelleri


 •  Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Araç içi ikramlar (sıcak,soğuk içecek, kek, meyve ikramları)
 • 2 Gece 4* - 5* veya Taş otelde yarım pansiyon konaklama
 • His Travel Güvencesi
 • 2 Sabah Kahvaltısı (Otellerde)
 • 2 Akşam yemeği (Otellerde)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Balon gezisi
 • Türk Gecesi kişi başı 90 TL.
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart ücreti

GENEL ŞARTLAR:


 • Tur sirküsü yayımlandığı tarih itibarı ile geçerlidir. Yeni sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Turlarımız; otel konaklaması, rehberlik hizmetleri, ulaşım hizmetleri ve tur programı olarak bir bütünü oluşturmaktadır. Ayrı ayrı düşünülemez.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, programda yer alan çevre gezileri v.b gibi söz konusu hizmetlerin ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Mücbir sebepler ya da tura katılan misafirlerimizin, rehberimiz tarafından belirlenen saatlere uymayarak, programın aksamasına sebep olmaları durumunda programda yer alan bazı yerlerin gezilememesinden His Travel sorumlu tutulamaz.
 • Rehberimiz aslına sadık kalmak şartı ile tur programı üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ücretsiz çocuk uygulaması ya da çocuk indirimleri, çocukların odada iki yetişkin yanında kalması şartı ile geçerlidir.
 • Ücretsiz çocuk uygulaması ya da çocuk indirimleri tek bir çocuk için geçerlidir.
 • Konaklama yapılacak olan otellerin bazılarında, 0/6 yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir.
 • Turun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıya ulaşılmadığı taktirde, His Travel önceden misafirlerine bildirmek şartı ile tur programını iptal etme, bir sonra ki doluluk olan tarihe kaydırma ya da katılım sayısına göre uygun olan bir araçla tur programını gerçekleştirme hakkına sahiptir. Turun iptali ya da tarih değişikliği durumunda His Travel iptali veya değişikliği bizzat bildirmekle yükümlüdür.
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar His Travel’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda His Travel misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Otobüs ile gerçekleştirilen uzun tur programlarında, oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılacaktır.
 • Otobüs ile gerçekleştirilen tüm turlarda, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve rehber yardımcısına aittir.
 • Rezervasyon esnasında hiçbir şekilde ve hiçbir kimseye, koltuk numarası sözü ve garantisi verilmemektedir.
 • Zorunlu seyahat sigortası tur ücretinin içinde yer almaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir. Tedavi masraflarını karşılamaz.
 • Misafirler ekstra olarak satın alabilecekleri, iptal ve iade güvence paketi ile satın alınan turun başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, sebep belirtmeden iptal etme ve ücret iadesi alma hakkına sahip olacaklardır.
 • İptal ve iade güvence paketi; 2000 TL’ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1’i kadardır. Minimum 3 gece konaklamalı turlarda geçerli olup 3 gecenin altında konaklama olan turlarda iptal ve iade güvence paketi kullanılamamaktadır.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ‘‘ekonomik sınıf’’ biletleri kullanılmaktadır. His Travel katılımcı sayısına bağlı olarak tur programı aynı kalmak şartı ile havayolu değişikliğine gidebilir.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ilan edilen fiyatlar, en düşük sınıftan açılış fiyatlarıdır. His Travel bilet fiyatlarında ki artışı tur fiyatlarına yansıtılabilir.
 • Uçak ile gerçekleştirilecek olan turlarda ki iptal durumunda, havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal ve iade güvence paketi uçak ulaşımını kapsamamaktadır.
 • Müze kart ücretleri tur programına dahil değildir. Turumuzda müze kart verilmemektedir.
 • Müze kartın geçersiz olduğu tüm müze ve ören yerleri girişlerinde, giriş ücretleri misafirlerimiz tarafından karşılanmaktadır.
 • Tur ücretleri; konaklama, ulaşım, çevre gezileri, rehberlik hizmetleri ve araç içi ikramları kapsamaktadır.
 • Gezi boyunca verilecek olan molalarda kullanılacak olan tesisler, hizmet kalitesi aynı olmak şartı ile değiştirilebilir.
 • Tur programlarında yer alan ve ekstra olarak belirtilen tüm turlar belirli kişi sayısına ulaşıldığı taktirde yapılmaktadır. Hava şartları veya mücbir sebepler doğrultusunda iptal edilen ekstra turlardan, His Travel sorumlu tutulamaz. Yukarıda ki sebeplerden dolayı yapılamayan ekstra tur ücretleri, misafirlerimize iade edilecektir.
 • Tur fiyat listesinde belirtilen otel isimleri; His Travel’ın öncelikli konaklama yaptıracağı otellerdir. Ancak bölgelerde ki yoğunluk ya da mücbir sebepler doğrultusunda, aynı standartlarda olmak şartı ile His Travel konaklama yapılacak olan otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
 • His Travel tur rezervasyonlarında kayıtlı olan misafir sayısına uygun araç tipi ile turu gerçekleştirme hakkına sahiptir. Tura kayıtlı rezervasyon sayısına göre kullanılacak olan araçlar aşağıda belirtildiği gibidir.
 • OTOBÜSLER: (28-46 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • MERCEDES Travego & Tourismo : 46+1+1 Koltuklandırma, ABS, ASR, klima, karoseri indirme kaldırma sistemi, tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD Monitör, soğutucu dolap, okuma lambaları, ses ve mikrofon sistemi. (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MAN Fortuna : 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, Klima, 2adet monitör, buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. (Cep telefonu kullanılabilir)
 • NEOPLAN Cityliner-Tourliner : 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MİTSUBİSHİ Safir : 54+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (Cep telefonu kullanılabilir)
 • MİDİBÜSLER: (17 -27 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • OTOKAR SULTAN- ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ : 27+1 koltuklandırma, ABS, ASR, soğutucu dolap, klima, ses sistemi, 15 inç LCD monitör, yatar otobüs koltuklu, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • MİNİBÜSLER: (10-16 arası kişi sayılarında kullanılır)
 • VOLKSWAGEN WOLT- MERCEDES SPRİNTER : 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, ABS, ASR, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
 • UYARI: Yukarıda bulunan mevcut tur programı His Travel tarafından, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun bir şekilde, 04.01.2020 tarihinde özel olarak yazılıp hazırlanmıştır. Tüm hakları His Travel a aittir. Kopyalanıp çoğaltılarak, farklı yerlerde ve acentelerde kullanılmasından kaynaklı doğacak sorunlardan, His Travel sorumlu tutulamaz.


Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu 2 Gece Konaklama

 • Macera
 • Gurme
 • Tatilden Fazlası
Tur Süresi
4 Gün
Rehber Dili
Türkçe